Встановлення пам'ятників на могилу


Працівники майстерні ''Граніт UA'' доставляють та встановлюють меморіальні споруди на всі цвинтарі Києва та області. Право на проведення монтажних та демонтажних робіт підтверджено договором з державними унітарними підприємствами, у чиїй компетенції знаходяться цвинтарі столиці та регіону. На старті встановлення пам'ятників на могилу, майстрам потрібен дозвіл на в'їзд на територію цвинтаря. Щоб отримати дозвіл, замовник повинен пред'явити адміністрації паспорт та посвідчення на поховання. Інші клопоти ляжуть на плечі компанії ''Граніт UA'' .

IllustrationIllustration
IllustrationIllustration

Специфіка робіт


Встановлення пам'ятників має низку особливостей. Роботи потрібно проводити відповідно до вимог ГУП, що регламентують ритуальну діяльність. У період з 15 жовтня по 15 травня не рекомендується проводити монтажні роботи, оскільки меморіальні споруди не можна встановлювати в промерзлий шар ґрунту.
Для встановлення надгробних споруд на цвинтарі необхідно мати в арсеналі спеціальний інструмент та обладнання. Пов'язано це як із специфічним характером робіт та і з особливостями матеріалу. До вашого відому, 1 кубічний метр граніту сорту габро має массу близько 3 тонн. Крім того, цей матеріал вимагає обережного ставлення до себе. Якщо під час монтажних робіт на пам'ятнику або елементі ритуального декору з'явиться скол або тріщина, дефект буде неможливо замаскувати.

Етапи монтажу меморіалів на цвинтарі

 Завдяки багаторічному досвіду роботи нашої компанії, майстрами було вироблено чітку схему встановлення пам'ятників, яка дозволяє оперативно і головне якісно проводити монтажні роботи. Ці заходи проводяться в кілька етапів:
● Підготовка котловану. Спочатку враховувються особливості ґрунту та сумарну вагу пам'ятника. Грунт блискуче ущільнюється сумішшю ПГС та піску. Процедура проводится щонайменше двічі.● Монтаж металевого каркасу. У підготовлений котлован встановлюється опалубна система із металевого профілю з фанерними щитами. У конструкції врахувується майбутнє розміщення квітників та інших елементів надгробного комплексу.● Монтаж бетонної основи. На початку опалубки вкладається дорожня сітка після чого заливається шаром бетону. Чергуючи сітку та бетонний розчин, майстри отримують непохитну залізобетонну основу з армуванням.● Облицювання основи. Чиста поверхня змочується водою, що необхідно для хорошої адгезії облицювальної плитки та клейової суміші. Після схоплювання матеріалів надлишки клею видаляються, а шви затираються стійким до навколишніх впливів складом.● Встановлення горизонтальних конструкцій. До таких елементів відносять квітники, огорожі та інший ритуальний декор. До основи вони кріпляться за допомогою спеціального клею.● Монтаж бази.Для надійної фіксації пам'ятника в базі та на основі монумента використовуєть клей, попередньо наносять насічки, монтується штир – пірон. Він має різьбу, на яку наноситься клейовий склад. Для висихання необхідно кілька днів.● Монтаж надгробної споруди. Встановлення пам'ятника – це найважливіший етап. Для посадки виробу на пірон залежно від розмірів майданчика майстри використовуєть маніпулятор або компактне гідравлічне обладнання.● Нанесення захисного покриття. Коли всі роботи завершені, памятник та інші елементи ритуального декору обробляють спеціальним складом для захисту від природних впливів. Він на довгі роки збереже красу натурального каменю.
Фахівці компанії ''Граніт UA'' мають досвід монтажу пам'ятників та меморіальних комплексів будь-якої складності на могилу. На проведені роботи гарантійний строк складає 10 років.